Велики успјех оствариле су фудбалерке СФК 2000 из Сарајева пласманом међу 32 најбоље екипе Европе.

Фудбал 29.08.2016 | 10:30
Вишеструке шампионке Босне и Херцеговине, фудбалерке СФК 2000 из Сарајева, помјерају границе женског клупског фудбала!

Ремијем против Харкива 2:2, изабранице Самире Хурем осигурале су прву позицију у квалификационој групи 6 и тако се пласирале међу 32 најбоље екипе Европе!

Након минималне побједе против Рамат Хашарона, услиједио је сигуран тријумф против летонске Риге 3:0, након чега је било јасно да ће Сарајке са ремијем остварити историјски успјех.

Управо то се и десило на "Кошеву". Украјинке су повеле голом Марије Тихонове у 38. минуту, а изједначење је услиједило након девет минута у наставку, када је мрежу Харкива погодила Мерјема Медић. Јелизавета Костјученко само осам минута касније непсретно је реаговала и погодила свој гол за радост СФК 2000, да би коначних 2:2 поставила Тихонова својим другим голом, овај пут са 11 метара.

Подсјетимо, утакмице су игране на стадионима "Кошево" и "Отока" у Сарајеву. Колики успјех је пласман у нокаут фазу Лиге шампиона фудбалерки СФК 2000 показује и податак да су Сарајке, уз словеначко Помурје, једина екипа са простора бивше Југославије у овој фази такмичења.

РЕЗУЛТАТИ:
1. коло СФК 2000 - Рамат Хашарон 1:0
2. коло СФК 2000 - Рига 3:0
3. коло Харкив - СФК 2000 2:2

ТАБЕЛА: Сарајево 7, Рамат Хашарон 6, Харкив 4, Рига 0.

Жријеб шеснаестине финала заказан је за 1. септембар. Прве утакмице на програму су 5. и 6. октобра, а реванши седам дана касније.

Извор: мондо.ба