Veliki uspjeh ostvarile su fudbalerke SFK 2000 iz Sarajeva plasmanom među 32 najbolje ekipe Evrope.

Fudbal 29.08.2016 | 10:30
Višestruke šampionke Bosne i Hercegovine, fudbalerke SFK 2000 iz Sarajeva, pomjeraju granice ženskog klupskog fudbala!

Remijem protiv Harkiva 2:2, izabranice Samire Hurem osigurale su prvu poziciju u kvalifikacionoj grupi 6 i tako se plasirale među 32 najbolje ekipe Evrope!

Nakon minimalne pobjede protiv Ramat Hašarona, uslijedio je siguran trijumf protiv letonske Rige 3:0, nakon čega je bilo jasno da će Sarajke sa remijem ostvariti istorijski uspjeh.

Upravo to se i desilo na "Koševu". Ukrajinke su povele golom Marije Tihonove u 38. minutu, a izjednačenje je uslijedilo nakon devet minuta u nastavku, kada je mrežu Harkiva pogodila Merjema Medić. Jelizaveta Kostjučenko samo osam minuta kasnije nepsretno je reagovala i pogodila svoj gol za radost SFK 2000, da bi konačnih 2:2 postavila Tihonova svojim drugim golom, ovaj put sa 11 metara.

Podsjetimo, utakmice su igrane na stadionima "Koševo" i "Otoka" u Sarajevu. Koliki uspjeh je plasman u nokaut fazu Lige šampiona fudbalerki SFK 2000 pokazuje i podatak da su Sarajke, uz slovenačko Pomurje, jedina ekipa sa prostora bivše Jugoslavije u ovoj fazi takmičenja.

REZULTATI:
1. kolo SFK 2000 - Ramat Hašaron 1:0
2. kolo SFK 2000 - Riga 3:0
3. kolo Harkiv - SFK 2000 2:2

TABELA: Sarajevo 7, Ramat Hašaron 6, Harkiv 4, Riga 0.

Žrijeb šesnaestine finala zakazan je za 1. septembar. Prve utakmice na programu su 5. i 6. oktobra, a revanši sedam dana kasnije.

Izvor: mondo.ba