ИТА: Милик се већ исплаћује, Милан пао у Напуљу, Јуве славио у Риму!

Наполи је у узбудљивом мечу савладао екипу Милана са 4:2, у другом мечу другог кола Серије А. Фудбалери Јувентуса победили су у гостима Лацио са 1:0 у првој утакмици другог кола италијанске Серије А.

Фудбал 28.08.2016 | 12:45
На стадиону Сао Паоло постигнуто је чак шест погодака, уз два црвена картона за госте из Милана.

У занимљивој утакмици Наполи је у првом полувремену имао предност од два гола.

Двоструки стрелац био је Аркадијуш Милик, који је у 18. минуту, после стативе белгијјског фудбалера Дриса Мертенса, савладао голмана Донаруму.

После 15. минута утакмице још једном је био стрелац на асистенцију шпанског нападача Хосеа Каљахона, и тако најавио да би могао да буде адекватна замена за Гонсала Игуаина.

Милан је у другом полувремену успео да се врати и изједначи головима М’Баје Нијанга у 51. и везисте Сусоа у 66, али је екпа Винченца Монтела меч завршила поразом, као и са два црвена играча мање.

Прво је Словак Јурај Кучка после грубог старта добио директан црвени, док је стрелац првог поготка Нијанг због два жута картона завршио утакмицу два минута пре краја регуларних 90 минута.

Каљехон је у 74. дао гол за 3:0, да би тачку на овај меч поставио Алесио Ромањоли аутоголом, у надокнади времена.

Фудбалери Јувентуса победили су у гостима Лацио са 1:0 у првој утакмици другог кола италијанске Серије А.

Једини гол на утакмици постигао је Сами Кедира у 66. минуту после додавања Паула Дибале кроз одбрану Лација.

Клуб из Рима је после примљеног гола заиграо знатно офанзивније, што му је у финишу донело две добре прилике, али прво Патрик Габарон није био прецизан са око 10 метара, а онда је у 87. минуту Марко Пароло шутирао са сличног места, али је Ђјанлуиђи Буфон зауставио његов покушај.

Српски фудбалер Душан Баста наступао је до 72. за Лацио, а онда га је заменио Филип Ђорђевић, док је Сергеј Милинковић-Савић у игру ушао у 59. минуту.

Стара дама’после две утакмице има максималан учинак и тако заузима прво место у Серији А, док је Лацио девети са три бода.