ШПА: Барса се играла са Бетисом! Лудило у Севиљи - 10 голова!

Барса "отворила" Примеру - 6:2, хет-трик Суареза! Последњи пут када је Блауграна била овако убедљива на старту, шампион је постао Атлетико. Наком осам голова на утакмици између Барселоне и Бетиса - тешко да је ико помислио да ће до краја дана бити спектакуларније утакмице у Примери. Али, Сампаолијева Севиља је хит!

Фудбал 21.08.2016 | 10:30
Августовско подизање форме против ривала из Андалузије очигледно прија фудбалерима Барселоне.

После победа од 0:2 и 3:0 у Суперкупу Шпаније, против Севиље, Каталонци су декласирали и други велики клуб из тог града, Бетис.

Шампион је у 1. колу Примере стартовао у препознатљивом маниру – 6:2 (3:1), уз хет-трик Луиса Суареза, два гола Леа Месија и један Арде Турана, који је био стрелац и два поготка у мечу са Севиљом, на истом месту, "Ноу Кампу".

Блауграна у претходна два наврата није овако убедљиво отворила првенство, прошле сезоне било је 0:1 на "Сан Мамесу" у мечу са Атлетик Билбаом, а пре две сезон 3:0 у Барселони, против Елчеа, међутим када је последњи пут каталонски гигант почео сезону "7+" резултатом на свом терену (7:0, Леванте) – првак Шпаније био је Атлетико Мадрид, а првак Европе Реал Мадрид.

Уместо да вам препричавамо шансе и голове, "окачићемо" кратак извештај са лепо попуњеног стадиона, који се већ навикао на овакве тријумфе Месија и другова, који су овог пута играли без Нејмара, човека који ће у недељу покушати Бразилу да донесе прву титулу олимпијског шампиона у фудбалу, после пет пораза у финалима.

Обратите пажњу на кретање Суареза код првог гола. Био је на месту где није било шансе да прими пас. Померио се. Ушао у небрањен простор. После је све било ствар рутине...

6:2, 84. минут - Кастро;

Наком осам голова на утакмици између Барселоне и Бетиса - тешко да је ико помислио да ће до краја дана бити спектакуларније утакмице у Примери. Али, Сампаолијева Севиља је хит!

Док се у Србији гледао пренос финала ватерполо турнира на Олимпијским играма, који је Србија добила против Хрватске!!!, у Андалузији се играла фантастична утакмица две офанзивне екипе које нису много бринуле о сопственим одбранама.

Субота вече била је резервисана за меч Севиље и Еспањола, а навијачи на "Санчез Писхуану" су уживали у погоцима на обе стране. У чак десет голова!

На крају их је више завршило у мрежи гостију који су први искусили какав нас фудбал очекује од Севиље под новим тренером Хорхеом Сампаолијем који је крај аут линије бриљирао, попут Клопа, са слављем голова.

СЕВИЉА - ЕСПАЊОЛ 6:4 (3:3)!

Већ у мечевима Суперкупа Европе и Шпаније видели смо да ће Чилеанац форсирати офанзиван фудбал, који му се у тим утакмица и обио о главу, али против нешто слабијег противника то се није десило. Севиља је у првом мечу у новој сезони "ставил" шест комада у мрежу Еспањола и не брине о она четири у властитој.

Почело је голом Пјатија у 8. минуту, Сарабија је већ у 15. изједначио резултат, а Вијето је на кратко донео преокрет у 22. минуту. Само четири касније Перез постиже гол за 2:2, а Санчез госте доводи у вођство још једном минут пред крај регуларног дела утакмице у првом полувремену.

А, онда Лукас Вијето - још једном у 45+1 за "лудих" 3:3 на полувремену!

Обично то може да значи да су се нападачи "исфорсирали" и да је немогуће да се тако настави и у другом делу игре, али је то овога пута важило само за екипу Еспањола. Они су у 80. минуту постигли свој четврти гол, а пре тога је три пута погађала Севиља.

Васкез у 54, Бен Једер у 66 и Кијотаке у 74. минуту!

Све у свему - очекује нас спектакл од Севиље у овој сезони...