Цвајта: Као некад у Источној Њемачкој...!

Рат Униона и Динама завршен ремијем у Берлину! Срећнији због оваквог исхода меча другог кола могу да буду гости из Дрездена.

Фудбал 16.08.2016 | 07:15
Некада су Унион Берлин и Динамо Дрезден водили ратове у лиги Источне Немачке, а од уједињења, њихова судбина углавном је Цвајта. Синоћ у Берлину у дуелу ових тимова није било победника – 2:2, а срећнији због оваквог исхода меча другог кола могу да буду гости.

Ово је Динаму био други реми заредом у Цвајти, док је Унион само делимично поправио утисак после лоше игре и пораза на старту сезоне прошле недеље. За утеху домаћим навијачима остаје чињеница да ни шести сусрет заредом њихова екипа није изгубила од ривала из Дрездена.

Динамо је вечерас добро почео меч и повео већ у осмом минуту преко Ајаса Аосмана. Тај погодак деловао је врло отрежњујуће по Унион, који је захваљујући двоструком стрелцу Колину Кванеру у 58. и 66. минуту дошао до потпуног преокрета.

Ипак, Унион је три бода у џепу имао само у наредна три минута, јер је потом Андреас Ламберц искористио слабу реакцију одбране домаћих и поставио коначан резултат.