Cvajta: Kao nekad u Istočnoj Njemačkoj...!

Rat Uniona i Dinama završen remijem u Berlinu! Srećniji zbog ovakvog ishoda meča drugog kola mogu da budu gosti iz Drezdena.

Fudbal 16.08.2016 | 07:15
Nekada su Union Berlin i Dinamo Drezden vodili ratove u ligi Istočne Nemačke, a od ujedinjenja, njihova sudbina uglavnom je Cvajta. Sinoć u Berlinu u duelu ovih timova nije bilo pobednika – 2:2, a srećniji zbog ovakvog ishoda meča drugog kola mogu da budu gosti.

Ovo je Dinamu bio drugi remi zaredom u Cvajti, dok je Union samo delimično popravio utisak posle loše igre i poraza na startu sezone prošle nedelje. Za utehu domaćim navijačima ostaje činjenica da ni šesti susret zaredom njihova ekipa nije izgubila od rivala iz Drezdena.

Dinamo je večeras dobro počeo meč i poveo već u osmom minutu preko Ajasa Aosmana. Taj pogodak delovao je vrlo otrežnjujuće po Union, koji je zahvaljujući dvostrukom strelcu Kolinu Kvaneru u 58. i 66. minutu došao do potpunog preokreta.

Ipak, Union je tri boda u džepu imao samo u naredna tri minuta, jer je potom Andreas Lamberc iskoristio slabu reakciju odbrane domaćih i postavio konačan rezultat.