ПЛ БиХ: Радник најзад побиједио!

Фудбалери Радника уписали прву побједу ове сезоне у Премијер лиги БиХ.

Фудбал 14.08.2016 | 20:30
Послије два пораза и два ремија, екипа Славка Петровића коначно је уписала и тријумф.

На гостовању у Јајцу Радник је савладао Металеге резултатом 2:1 и препустио „фењер“ Олимпику.

Екипа Радника је претрпила је овог љета велике измјене у односу на ону која је била право изненађење прошле сезоне у Премијер лиги БиХ.

Такве успјехе Радник није успјевао да понови на старту нове сезоне, а лоши резултати довели су до тога да је предсједник клуба Младен Крстајић морао да јавно искаже подршку тренеру Петровићу.

Радник је у недјељу коначно стигао до побједе којом ће сигурно подићи самопоуздање.

Бијељинци су повели у 39. екипи аутоголом Пезе, након центаршута са десне стране. Претходно је Металеге могао до вођства, али је Фејзић шутирао преко гола након што је предриблао и голмана Лучића.

Домаћин је до изједначења стигао на почетку другог полувремена. Лучић је скривио пенал у 56. минуту, а прецизан са бијеле тачке био је Смајић.

Гости су ипак стигли до тријумфа и то прелијепим голом Пеце. Фудбалер Радника пронашао је простор за шут, а потом послао лопту у горњи лијеви угао и она се од стативе одбила у мрежу.