ФРА: Хет-трик Лаказета против повратника, Нансија! Зато га сви хоће!

Зато га сви желе и зато је Лаказет суво злато Лиона! Хет-трик и мат од гола до гола за шест секунди! Најбољи играч Лиона у великом стилу отворио сезону.

Фудбал 14.08.2016 | 19:00
Лион је отворио сезону на атомски погон Александра Лаказета! Седмоструки шампион Француске је у првом колу прегазио новајлију Нанси у гостима са 3:0 уз хет-трик једног од најталентованијих нападача Европе. У наредном колу дочекују Каен…

Лаказет је овог лета један од најтраженијих играча Европе, а Вест Хем и Арсенал би могли у финишу прелазног рока да активирају трансфер бомбу његовим довођењем. Лаказет као да је данас био мотивисан да позове будуће послодавце.

Начео је домаћина у 33. минуту пошто је отпадак спаковао у мрежу. Други гол је био можда и најлепши детаљ меча. Голман Лопеш је истрчао испред казненог простора и избио лопту, која је прескочила очајну одрбану Нансија, а Лаказету је прорадио њух за гол, сачекао је грешку иза леђа дефанзиваца домаћих и изашао сам пред голмана. У таквим ситуацијама не греши. Од Лопешовог контакта са лоптом до тренутка када ју је Лаказетпослао у мрежу, прошло јер само шест секунди! Феноменалну партију, Лаказет је заокружио хет-триком у 92. минуту после асистенције Валбуене…

Сјајни нападач је постао први играч после Јоана Одела из 2007. године који је у првом колу сезоне уписао хет-трик. Ко зна, можда су ово и последњи голови Лаказета у дресу Лиона.

ЛИГА 1 – 1. КОЛО