FRA: Het-trik Lakazeta protiv povratnika, Nansija! Zato ga svi hoće!

Zato ga svi žele i zato je Lakazet suvo zlato Liona! Het-trik i mat od gola do gola za šest sekundi! Najbolji igrač Liona u velikom stilu otvorio sezonu.

Fudbal 14.08.2016 | 19:00
Lion je otvorio sezonu na atomski pogon Aleksandra Lakazeta! Sedmostruki šampion Francuske je u prvom kolu pregazio novajliju Nansi u gostima sa 3:0 uz het-trik jednog od najtalentovanijih napadača Evrope. U narednom kolu dočekuju Kaen…

Lakazet je ovog leta jedan od najtraženijih igrača Evrope, a Vest Hem i Arsenal bi mogli u finišu prelaznog roka da aktiviraju transfer bombu njegovim dovođenjem. Lakazet kao da je danas bio motivisan da pozove buduće poslodavce.

Načeo je domaćina u 33. minutu pošto je otpadak spakovao u mrežu. Drugi gol je bio možda i najlepši detalj meča. Golman Lopeš je istrčao ispred kaznenog prostora i izbio loptu, koja je preskočila očajnu odrbanu Nansija, a Lakazetu je proradio njuh za gol, sačekao je grešku iza leđa defanzivaca domaćih i izašao sam pred golmana. U takvim situacijama ne greši. Od Lopešovog kontakta sa loptom do trenutka kada ju je Lakazetposlao u mrežu, prošlo jer samo šest sekundi! Fenomenalnu partiju, Lakazet je zaokružio het-trikom u 92. minutu posle asistencije Valbuene…

Sjajni napadač je postao prvi igrač posle Joana Odela iz 2007. godine koji je u prvom kolu sezone upisao het-trik. Ko zna, možda su ovo i poslednji golovi Lakazeta u dresu Liona.

LIGA 1 – 1. KOLO