ПЛ: Златан - краљ дебија! Јунајтед сигуран код Борнмута!

Почела је Мурињова ера: Златан пустио магију, Ђаволи делују агресивно и чврсто! Јунајтед славио на гостовању Бормуту – 3:1.

Фудбал 14.08.2016 | 17:30
Редовни хроничари збивања у енглеском фудбалу наредних година много пута парафразираће следећу реченицу: „Тог 13.авугста 2016.године почела је ера Жозеа Муриња у Манчестер Јунајтеду“. И то је успешно почела. Можда Ђаволи на Велију нису деловали перфектно, али су демонстрирали традционалне Мурињове вредности, били спремни да искористе и најмањи грешку ривала и чекају тренутак магије неког од најкреативнијих играча – 3:1

Конкретно: Ђаволи су сачекали да Златан Ибрахимовић пусти магију. Сјајни Швеђанин оверио је тријумф Јунајтеда против Борнмаута и још мало оплеменио играчку биографију. Ибра је један од ретких играча који је дебијем у Премијер лиги, Серији А, Лиги 1 и Лиги шам пиона обележио голом. Перфектно.

Није Манчестер деловало баш супериорно у првом полувремену. Очекивало се више од екипе у коју је уложено 185.000.000 евра. Али када је то Жозе Мурињо марио за утисак.

Можда није било великог помака у односу на Ван Галово време ако говоримо о естетици, али Јунајтед је деловао много агресивније и чвршће. У правој острвској борби у првом полувремену Ђаволи су одговарали на сваки оштар старт Бормута. Шанси је тек било повремено, навијачи на Велију били су у екстази због спартанске борбе.

Манчестер је дошао у вођство у 40.минуту. Катастрофално је погрешио Смит, послао је кратку лопту ка Боруцу што је спретни Шпанац искористио и донео велику радост Жозеу Мурињу.

Португалац је послужио Јунајтед у систем 4-2-3-1. Већ смо апострофирали да је Јунајтед био чврст, а у нападу није проћердао много прилика. На гол Мате накалемио се и Рунијев погодак. А дан из снова за навијаче Јунајтеда заокружио је Златан Ибрахимовић. Чудесни Швеђанин који је меч почео са вишком адреналина је у 64.минуту нациљао доњи десну угао. А када Ибра нациља знате како се то заврши. Погодио је малу мрежу. Све што је Бормут успео да уради јесте почасни погодак Смита.