PL: Zlatan - kralj debija! Junajted siguran kod Bornmuta!

Počela je Murinjova era: Zlatan pustio magiju, Đavoli deluju agresivno i čvrsto! Junajted slavio na gostovanju Bormutu – 3:1.

Fudbal 14.08.2016 | 17:30
Redovni hroničari zbivanja u engleskom fudbalu narednih godina mnogo puta parafraziraće sledeću rečenicu: „Tog 13.avugsta 2016.godine počela je era Žozea Murinja u Mančester Junajtedu“. I to je uspešno počela. Možda Đavoli na Veliju nisu delovali perfektno, ali su demonstrirali tradcionalne Murinjove vrednosti, bili spremni da iskoriste i najmanji grešku rivala i čekaju trenutak magije nekog od najkreativnijih igrača – 3:1

Konkretno: Đavoli su sačekali da Zlatan Ibrahimović pusti magiju. Sjajni Šveđanin overio je trijumf Junajteda protiv Bornmauta i još malo oplemenio igračku biografiju. Ibra je jedan od retkih igrača koji je debijem u Premijer ligi, Seriji A, Ligi 1 i Ligi šam piona obeležio golom. Perfektno.

Nije Mančester delovalo baš superiorno u prvom poluvremenu. Očekivalo se više od ekipe u koju je uloženo 185.000.000 evra. Ali kada je to Žoze Murinjo mario za utisak.

Možda nije bilo velikog pomaka u odnosu na Van Galovo vreme ako govorimo o estetici, ali Junajted je delovao mnogo agresivnije i čvršće. U pravoj ostrvskoj borbi u prvom poluvremenu Đavoli su odgovarali na svaki oštar start Bormuta. Šansi je tek bilo povremeno, navijači na Veliju bili su u ekstazi zbog spartanske borbe.

Mančester je došao u vođstvo u 40.minutu. Katastrofalno je pogrešio Smit, poslao je kratku loptu ka Borucu što je spretni Španac iskoristio i doneo veliku radost Žozeu Murinju.

Portugalac je poslužio Junajted u sistem 4-2-3-1. Već smo apostrofirali da je Junajted bio čvrst, a u napadu nije proćerdao mnogo prilika. Na gol Mate nakalemio se i Runijev pogodak. A dan iz snova za navijače Junajteda zaokružio je Zlatan Ibrahimović. Čudesni Šveđanin koji je meč počeo sa viškom adrenalina je u 64.minutu naciljao donji desnu ugao. A kada Ibra nacilja znate kako se to završi. Pogodio je malu mrežu. Sve što je Bormut uspeo da uradi jeste počasni pogodak Smita.