ОИ: Оливера Јевтић одустала, злато за Кенијку! Кимани на 116. мјесту!

Српска атлетичарка Оливера Јевтић није завршила данашњи маратон на Олимпијским играма у Рио де Жанеиру, пошто је одустала на половини трке. Бх. атлетичарка Лусија Кимани Марчетић заузела 116. место на маратону у Рију.

Остали спортови 14.08.2016 | 18:00
Јевтићева је била 82. на половини стазе, али је одустала пре 25. километра.

Златну медаљу освојила је Кенијка Јемима Сумгонг у времену 2:24,04 сати.

Она је кроз циљ на Самбодрому прошла са девет секунди више од Јунис Кирве из Бахреина, док је до бронзе стигла Етиопљанка Маре Дибаба која је заостајала 26 секунди.

Српска маратонка Оливера Јевтић није успела да оствари свој циљ и истрчи цео маратон, она је одустала на половини трке у Рио де Жанеиру.

Хрватице Матеа Матошевић и Марија Врајић су биле 104. и 124, док је Лусија Мвихаки Кимани из БиХ стигла као 117.

После Пекинга и Лондона, Лусија је наступила и на Олимпијским играма у Рију.

Наша атлетичарка завршила је трку са временом 2:58:22, што јој је било довољно за 116. позицију.

Лусија Кимани Марчетић није успела да поправи свој рекорд који износи 2:35:47, међутим, на свом трећем учешћу на олимпијским играма успела је да заврши трку.

То јој није пошло за руком у Лондону, гдје је морала да одустане, па је њен основни циљ који је себи поставила био да се нађе на циљу у Рију, што је на крају и остварила.