ФРА - Лудница у Француској: Распуцали се стрелци, гости водили, домаћи преокретали!

У петак и суботу укупно постигнута 22 поготка!

Фудбал 13.08.2016 | 22:30
Иако премијерни меч нове сезоне Лиге 1 између Бастије и Пари Сен Жермена није обећавао превелику ефикасност, фудбалери Монака, Бордоа, Каена и осталих поприлично су нас уверили у супротно.

У петак и суботу постигнуто је укупно чак 22 поготка, а прво коло још није завршено. Након што је Бордо једва сачувао победу против Сент Етјена (3:2), фудбалери Каена и Лоријена својски су се помучили да допринесу што већем просеку постигнутих голова - 3:2. Исти резултат као на мечу Бордоа, али потпуно друкчији распет ситуације. Повео је Лоријен са 2:0 преко Муканђа у 5. и 19. минуту и чинило се да ће гости лако доћи до три бода. Кључни моменат који је утицао да тако не буде био је Туреов црвени картон у 26. минуту. Каен се мотивисао, кренуо је на све или ништа. Роделин је повукао екипу у 32, а Сантини је пред крај првог полувремена поравнао резултат. Лоријен је у самом финишу остао без бода, када јеСантини поново био стрелац.

Меч Меца и Лила завршен је, такође, победом домаћих - 3:2. И овде су гости повели.Палмијери је упослио Лопеса, а овај је погодио за 1:0. Након 20 минута паљбу је узвратиоЕрдинк, а у 70. минуту је поново Лопес био прецизан. Пенали су спасили домаће пошто суЕрдинк у 75. и Жуфре у 87. минуту остварили потпуни преокрет.

Монпеље и Нант славили су минималним резултатима против Анжеа и Дижона. Будебуз је у осмом минуту донео победу Монпељеу, а Томсен Нанту у 48. минуту.

ЛИГА 1 – 1. КОЛО