FRA - Ludnica u Francuskoj: Raspucali se strelci, gosti vodili, domaći preokretali!

U petak i subotu ukupno postignuta 22 pogotka!

Fudbal 13.08.2016 | 22:30
Iako premijerni meč nove sezone Lige 1 između Bastije i Pari Sen Žermena nije obećavao preveliku efikasnost, fudbaleri Monaka, Bordoa, Kaena i ostalih poprilično su nas uverili u suprotno.

U petak i subotu postignuto je ukupno čak 22 pogotka, a prvo kolo još nije završeno. Nakon što je Bordo jedva sačuvao pobedu protiv Sent Etjena (3:2), fudbaleri Kaena i Lorijena svojski su se pomučili da doprinesu što većem proseku postignutih golova - 3:2. Isti rezultat kao na meču Bordoa, ali potpuno drukčiji raspet situacije. Poveo je Lorijen sa 2:0 preko Mukanđa u 5. i 19. minutu i činilo se da će gosti lako doći do tri boda. Ključni momenat koji je uticao da tako ne bude bio je Tureov crveni karton u 26. minutu. Kaen se motivisao, krenuo je na sve ili ništa. Rodelin je povukao ekipu u 32, a Santini je pred kraj prvog poluvremena poravnao rezultat. Lorijen je u samom finišu ostao bez boda, kada jeSantini ponovo bio strelac.

Meč Meca i Lila završen je, takođe, pobedom domaćih - 3:2. I ovde su gosti poveli.Palmijeri je uposlio Lopesa, a ovaj je pogodio za 1:0. Nakon 20 minuta paljbu je uzvratioErdink, a u 70. minutu je ponovo Lopes bio precizan. Penali su spasili domaće pošto suErdink u 75. i Žufre u 87. minutu ostvarili potpuni preokret.

Monpelje i Nant slavili su minimalnim rezultatima protiv Anžea i Dižona. Budebuz je u osmom minutu doneo pobedu Monpeljeu, a Tomsen Nantu u 48. minutu.

LIGA 1 – 1. KOLO