ОИ - рукомет: "Каубоји" упуцали шампиона, Вујовић и Словенци изгубили!

На Олимпијским играма у Рију Хрватска савладала Француску, док је Словенија изгубила од Немачке.

Остали спортови 13.08.2016 | 20:15
Рукометаши Хрватске нанели су први пораз Француској на Олимпијским играма, док су Немци исто то урадили Словенцима.

У неизвјесном мечу Хрватска је славила против актуелних олимпијских и светских првака 29:28 (14:12) и овим тријумфом су оверили четврфинале.

Јунак победе био је Иван Перишић, који је у последњим секундама одбранио седмерац Француској, односно Гигуу. Претходно је Хорват донео предност Хрватској 29:28.

На табели сада обе репрезентацијје имају по шест бодова.

У победничком тиму Копљар је постигао шест, а Хорват и Штрлек по пет погодака. На другој страни Гигу 10, Нгесан шет голова.

Рукометаши Словеније доживели су први пораз на Олимпијским играма у Рију. Екипу Веселина Вујовића савладао је актуени шампион Европе селекција Немачке 28:25 (11:12) у четвртом колу. На другој страни Немчка је остварила три победе уз пораз од Бразила.

Словенија је на полувремену имала минималну предност 12:11.

Састав Немчка је фуриозно почео друго полувреме и већ после пет минута игре преузео вођство 15:14, које није испуштао до краја. У 41. минуту већ је било пет голова разлике 19:15.

До краја утакмице "панцери" су константно одржавали предност, а најближе што је Словенија пришла је на два гола минута у два наврата.

У редовима победника Уве Геншајмер је дао шест голова, док су Тобијас Рајхман и Пол Друкс додали по пет.

У репрезентацији Словеније најефикаснији Јуре Доленц са шест голова без промашаја из игре, Матеј Габер и Марко Безјак додали су по четири гола.