OI - rukomet: "Kauboji" upucali šampiona, Vujović i Slovenci izgubili!

Na Olimpijskim igrama u Riju Hrvatska savladala Francusku, dok je Slovenija izgubila od Nemačke.

Ostali sportovi 13.08.2016 | 20:15
Rukometaši Hrvatske naneli su prvi poraz Francuskoj na Olimpijskim igrama, dok su Nemci isto to uradili Slovencima.

U neizvjesnom meču Hrvatska je slavila protiv aktuelnih olimpijskih i svetskih prvaka 29:28 (14:12) i ovim trijumfom su overili četvrfinale.

Junak pobede bio je Ivan Perišić, koji je u poslednjim sekundama odbranio sedmerac Francuskoj, odnosno Giguu. Prethodno je Horvat doneo prednost Hrvatskoj 29:28.

Na tabeli sada obe reprezentacijje imaju po šest bodova.

U pobedničkom timu Kopljar je postigao šest, a Horvat i Štrlek po pet pogodaka. Na drugoj strani Gigu 10, Ngesan šet golova.

Rukometaši Slovenije doživeli su prvi poraz na Olimpijskim igrama u Riju. Ekipu Veselina Vujovića savladao je aktueni šampion Evrope selekcija Nemačke 28:25 (11:12) u četvrtom kolu. Na drugoj strani Nemčka je ostvarila tri pobede uz poraz od Brazila.

Slovenija je na poluvremenu imala minimalnu prednost 12:11.

Sastav Nemčka je furiozno počeo drugo poluvreme i već posle pet minuta igre preuzeo vođstvo 15:14, koje nije ispuštao do kraja. U 41. minutu već je bilo pet golova razlike 19:15.

Do kraja utakmice "panceri" su konstantno održavali prednost, a najbliže što je Slovenija prišla je na dva gola minuta u dva navrata.

U redovima pobednika Uve Genšajmer je dao šest golova, dok su Tobijas Rajhman i Pol Druks dodali po pet.

U reprezentaciji Slovenije najefikasniji Jure Dolenc sa šest golova bez promašaja iz igre, Matej Gaber i Marko Bezjak dodali su po četiri gola.