Цвајта: Бохум пуца из хаубица, а ни Карлсруе није за бацање!

Без победника у окршају старих ривала - 1:1!

Фудбал 13.08.2016 | 17:00
Бохум се не шали, жели озбиљно у Бундеслигу. То је показао и данас на гостовању у Карлсруеу где је дуго био бољи од домаћина, имао је више од игре и предност од једног гола, али није успео на крају да слави - 1:1 (0:1).

Тим Холанђанина Гертјана Вербека стигао је до предности у 34. минуту и то после сјајног еврогола десног бека Селозија. Фантасатично је дефанзивац Бохума распалио по лопти, она је добила чудан ефе и преварила је голмана домаћина Валентинија, одсела је у ракљама његовог гола. Наставио је Бохум да напад аи после предности, угрозио је још неколико пута гол домаћина, али нису имали среће да стигну до веће предности.

Наставак је донео бољу партију Карлсруеа, а у јеку иницијативе домаћина Даимантакос је поравнао резултат у 65. минуту. Сјајну су акцију извели играчи домаћина, разменили су неколико лепих пасова, а онда је Мануел Торес идеално послужио грчког нападача који је поставио коначних 1:1, који су на крају задовољили обе стране.