Сасуоло, противник Црвене звезде у плеј-офу Лиге Европе, савладао је Милан у пријатељском мечу који је трајао 45 минута после преокрета – 3:2 (0:2).

Фудбал 11.08.2016 | 19:30
'Росонери' су повели после мање од 60 секунди игре, када је Пол Лирола проиграо М'Бајеа Нијанга, а Француз погодио за вођство.

Недуго затим, у десетом минуту поново је Нијанг погодио, овога пута на сјајну асистенцију Суса.

Међутим, само осам минута касније Фалчинели је казнио лошу интервенцију одбране екипе Винченца Монтеле, да би изједначење Политано у 32. минуту донео изједначење својој екипи из слободног ударца.

У преосталом делу сусрета Нијанг је пропустио прилику да упише хет-трик, а то је казнио Трота пет минута пред крај, казнивши нови велики кикс ривала и лако савладао Дијега Лопеса.

Еузебио ди Франческо није извео најјачи састав, изоставивши, између осталих, Берардија, Пелуза, Канавара и Ачербија, али је Сасуоло показао да има веома добар тим, иако се ради о пријатељском сусрету.

Дуел два члана Серије А одигран је у склопу традиционалног ТИМ турнира, на ком учествују три екипе, који је на крају освојила Селта из Вига.

Црвена звезда ће у првом мечу гостовати у Италији, наредног четврта, док је реванш на програму седам дана касније.