Sasuolo, protivnik Crvene zvezde u plej-ofu Lige Evrope, savladao je Milan u prijateljskom meču koji je trajao 45 minuta posle preokreta – 3:2 (0:2).

Fudbal 11.08.2016 | 19:30
'Rosoneri' su poveli posle manje od 60 sekundi igre, kada je Pol Lirola proigrao M'Bajea Nijanga, a Francuz pogodio za vođstvo.

Nedugo zatim, u desetom minutu ponovo je Nijang pogodio, ovoga puta na sjajnu asistenciju Susa.

Međutim, samo osam minuta kasnije Falčineli je kaznio lošu intervenciju odbrane ekipe Vinčenca Montele, da bi izjednačenje Politano u 32. minutu doneo izjednačenje svojoj ekipi iz slobodnog udarca.

U preostalom delu susreta Nijang je propustio priliku da upiše het-trik, a to je kaznio Trota pet minuta pred kraj, kaznivši novi veliki kiks rivala i lako savladao Dijega Lopesa.

Euzebio di Frančesko nije izveo najjači sastav, izostavivši, između ostalih, Berardija, Peluza, Kanavara i Ačerbija, ali je Sasuolo pokazao da ima veoma dobar tim, iako se radi o prijateljskom susretu.

Duel dva člana Serije A odigran je u sklopu tradicionalnog TIM turnira, na kom učestvuju tri ekipe, koji je na kraju osvojila Selta iz Viga.

Crvena zvezda će u prvom meču gostovati u Italiji, narednog četvrta, dok je revanš na programu sedam dana kasnije.