БЕЛ: Силовити Андерлехт - пуче петарда! Нападач Гента бржи од пиштаљке!

Краљевски клуб савладао Кортрајк 5:1!

Фудбал 08.08.2016 | 12:30
Апсолутно није тако обећавало после првих 20 минута игре када је Кејџ дао гол из пенала, али је после тога Андерлехт пребацио из друге у пету брзину и самлео Кортрајк резултатом 5:1.

Све до 50. минут било је 1:1, а онда је кренула канонада. Ређали су се редом Теодорчук,Чипчију, Дефур, Сила... Није се знало када се вади лопта из мреже Кортрајка, а када гости крећу с центра.

Ово је друга победа Андерлехта у прва два кола. И Локерен је добро почео пошто је добио 3:0 потив Вестерлоа који је на крају првог полувремена  добио црвени картон.

У последњем мечу вечери Гент је савладао Генк са 1:0 поготком у надокнади времена. Фантастичан трилер виђен је у источној Фландрији, а победнички погодак дело је резервисте Пребета у другом минуту надоканде. Након убитачне контре нападач домаћина је неометано погодио мрежу из петерца за први тријумф некадашњег шампиона у новој сезони.

Српски репрезентативац Стрефан Митровић одиграо је свих деведесет минута у редовима домаћина.