BEL: Siloviti Anderleht - puče petarda! Napadač Genta brži od pištaljke!

Kraljevski klub savladao Kortrajk 5:1!

Fudbal 08.08.2016 | 12:30
Apsolutno nije tako obećavalo posle prvih 20 minuta igre kada je Kejdž dao gol iz penala, ali je posle toga Anderleht prebacio iz druge u petu brzinu i samleo Kortrajk rezultatom 5:1.

Sve do 50. minut bilo je 1:1, a onda je krenula kanonada. Ređali su se redom Teodorčuk,Čipčiju, Defur, Sila... Nije se znalo kada se vadi lopta iz mreže Kortrajka, a kada gosti kreću s centra.

Ovo je druga pobeda Anderlehta u prva dva kola. I Lokeren je dobro počeo pošto je dobio 3:0 potiv Vesterloa koji je na kraju prvog poluvremena  dobio crveni karton.

U poslednjem meču večeri Gent je savladao Genk sa 1:0 pogotkom u nadoknadi vremena. Fantastičan triler viđen je u istočnoj Flandriji, a pobednički pogodak delo je rezerviste Prebeta u drugom minutu nadokande. Nakon ubitačne kontre napadač domaćina je neometano pogodio mrežu iz peterca za prvi trijumf nekadašnjeg šampiona u novoj sezoni.

Srpski reprezentativac Strefan Mitrović odigrao je svih devedeset minuta u redovima domaćina.