ХОЛ: Моћни Фајенорд и Ајакс, Воша видела да АЗ није баук!

Фаворити убедљиви на гостовањима, ротердамски гигант бројао до пет у Гронингену!

Фудбал 08.08.2016 | 12:00
После ПСВ-а који је у суботу тријумфално започео нову сезону и Фајенорд и Ајакс су забележили тријумфе на страни па је јасно да нас чека узбудљива трка у Ередивзији ове сезоне. Импресиван је био гигант из Ротердама који је демолирао Гронинген као гост са чак 5:0.

Истина, нису Зелени више оно што су некада били, тешко да Гронинген икога више може да уплаши, али је партија Фајенорда овог поподнева била фантастична. Вилења, којег је летост тражило пола Европе, отворио је голеаду поготком у 19. минуту, а онда је на сцену ступиоЕљеро Елија који је хет-триком одвео госте ка стартном тријумфу.

На крају, тачку на чисту и убедљиву победу гостију ставио је Данац Николаи Јоргенсен голом у 83. минуту којим је Фајенорд наговестио лепу сезону.

Успешан је био и Ајакс који је забележио стартни тријумф на гостовању новајлији Спарти из Ротердама. Један од најславнијих холандских тимова, који је предуго био у запећку, одолевао је само 45 минута кад аје имао активан резултат 1:1.

У наставку Копљаници су били много бољи, а захваљујући блицкригу и погоцима Синкгравераи дебитанта Касеире стигли су до заслужене победе - 1:3. Немања Гудељ одиграо је свих 90 минута за Ајакс.

Лепа вест за Војводину данас стиже из Алкмара. АЗ, који је месецима бележио победе што у пријатељским, што у званичним мечевима, данас је кикснуо на свом терену против Херенвена (2:2). Иако су два пута водили, Стијн Шарс је у 82. минуту после сјајно изведеног слободног ударца шокирао тим Јона ван Ден Брома и спречио га да упише стартни тријумф.

Ето можда и рецепта за Новосађане како треба неутралисати АЗ у чијим редовима данас није било Рајка Брежанчића.