HOL: Moćni Fajenord i Ajaks, Voša videla da AZ nije bauk!

Favoriti ubedljivi na gostovanjima, roterdamski gigant brojao do pet u Groningenu!

Fudbal 08.08.2016 | 12:00
Posle PSV-a koji je u subotu trijumfalno započeo novu sezonu i Fajenord i Ajaks su zabeležili trijumfe na strani pa je jasno da nas čeka uzbudljiva trka u Eredivziji ove sezone. Impresivan je bio gigant iz Roterdama koji je demolirao Groningen kao gost sa čak 5:0.

Istina, nisu Zeleni više ono što su nekada bili, teško da Groningen ikoga više može da uplaši, ali je partija Fajenorda ovog popodneva bila fantastična. Vilenja, kojeg je letost tražilo pola Evrope, otvorio je goleadu pogotkom u 19. minutu, a onda je na scenu stupioEljero Elija koji je het-trikom odveo goste ka startnom trijumfu.

Na kraju, tačku na čistu i ubedljivu pobedu gostiju stavio je Danac Nikolai Jorgensen golom u 83. minutu kojim je Fajenord nagovestio lepu sezonu.

Uspešan je bio i Ajaks koji je zabeležio startni trijumf na gostovanju novajliji Sparti iz Roterdama. Jedan od najslavnijih holandskih timova, koji je predugo bio u zapećku, odolevao je samo 45 minuta kad aje imao aktivan rezultat 1:1.

U nastavku Kopljanici su bili mnogo bolji, a zahvaljujući blickrigu i pogocima Sinkgraverai debitanta Kaseire stigli su do zaslužene pobede - 1:3. Nemanja Gudelj odigrao je svih 90 minuta za Ajaks.

Lepa vest za Vojvodinu danas stiže iz Alkmara. AZ, koji je mesecima beležio pobede što u prijateljskim, što u zvaničnim mečevima, danas je kiksnuo na svom terenu protiv Herenvena (2:2). Iako su dva puta vodili, Stijn Šars je u 82. minutu posle sjajno izvedenog slobodnog udarca šokirao tim Jona van Den Broma i sprečio ga da upiše startni trijumf.

Eto možda i recepta za Novosađane kako treba neutralisati AZ u čijim redovima danas nije bilo Rajka Brežančića.