Цвајта: Гројтер је владар Баварске!

Минхен 1860 пао на гостовању Гројтер Фирту – 1:0! Ајнтрахт и Хајденхајм имају чему да се радују! Арминија и Карлсруе одиграли без голова у првом колу Цвајте.

Фудбал 08.08.2016 | 11:30
Група Балканаца из редова Минхена није успела да одбрани част Баварске у дерби мечу првог кола Цвајте! Минхен 1860.поражен је на гостовању локалном ривалу Гројтер Фирту са 1:0.

Мисија повратка у Бундеслигу није почела добро за Лавове. Ојачен балканском везом, Ивица Олић – Филип Стојковић, Минхен 1860 је био сувише нервозан против Фирта. А за такав приступ кажњен је поготком у 45.минуту.

Све је урадио Албанац Ветон Бериша, одлично је у казненом простору пронашао Зуља, а расном нападачу је остало само да заломи ривала и лопту положу и мрежу.

Минхен је најбољу шансу пропустио преко некадашњег репрезентативца Хрватске Ивице Олића. Он је још у уводној фази меча изашао сам испред голмана Гројтера, али је отишао сувише у страну...

Ако се по јутру дан познаје, онда ће навијачи Ајнтрахта из Брауншвајга и Хајденхајма ове сезоне имати доста разлога за славље у новој сезони.

Фудбалери Ајнтрахта на свом терену савладали су Вирцбургер Кикерс са 2:1 у првом колу Цвајте.

У смирај првог полувремена, тачније 43. минуту, повео је домаћи тим преко Селима Келаифија. На 2:0 повисио је Јулијус Бјада у 54. минуту.

Чинило се да би меч могао да постане интересантан у 61. минуту када је Елија Соријанопреполовио заостатак гостију, али је сва неизвеност нестала када је Емануел Тафертсхофердобио црвени картон.

Фудбалерима Хајденхајма један погодак био је довољан да на домаћем терену савладају Ауе. Стрелац је био Денис Томала у 42. минуту.