Cvajta: Grojter je vladar Bavarske!

Minhen 1860 pao na gostovanju Grojter Firtu – 1:0! Ajntraht i Hajdenhajm imaju čemu da se raduju! Arminija i Karlsrue odigrali bez golova u prvom kolu Cvajte.

Fudbal 08.08.2016 | 11:30
Grupa Balkanaca iz redova Minhena nije uspela da odbrani čast Bavarske u derbi meču prvog kola Cvajte! Minhen 1860.poražen je na gostovanju lokalnom rivalu Grojter Firtu sa 1:0.

Misija povratka u Bundesligu nije počela dobro za Lavove. Ojačen balkanskom vezom, Ivica Olić – Filip Stojković, Minhen 1860 je bio suviše nervozan protiv Firta. A za takav pristup kažnjen je pogotkom u 45.minutu.

Sve je uradio Albanac Veton Beriša, odlično je u kaznenom prostoru pronašao Zulja, a rasnom napadaču je ostalo samo da zalomi rivala i loptu položu i mrežu.

Minhen je najbolju šansu propustio preko nekadašnjeg reprezentativca Hrvatske Ivice Olića. On je još u uvodnoj fazi meča izašao sam ispred golmana Grojtera, ali je otišao suviše u stranu...

Ako se po jutru dan poznaje, onda će navijači Ajntrahta iz Braunšvajga i Hajdenhajma ove sezone imati dosta razloga za slavlje u novoj sezoni.

Fudbaleri Ajntrahta na svom terenu savladali su Vircburger Kikers sa 2:1 u prvom kolu Cvajte.

U smiraj prvog poluvremena, tačnije 43. minutu, poveo je domaći tim preko Selima Kelaifija. Na 2:0 povisio je Julijus Bjada u 54. minutu.

Činilo se da bi meč mogao da postane interesantan u 61. minutu kada je Elija Sorijanoprepolovio zaostatak gostiju, ali je sva neizvenost nestala kada je Emanuel Tafertshoferdobio crveni karton.

Fudbalerima Hajdenhajma jedan pogodak bio je dovoljan da na domaćem terenu savladaju Aue. Strelac je bio Denis Tomala u 42. minutu.