ОИ - ватерполо турнир: "Тијесно" на почетку!

Вредне победе Хрватске и Италије, а следећи противник Србије, Грчка, намучила се са Јапанцима.

Остали спортови 07.08.2016 | 08:15
Много узбуђења и преокрета у мечевима првог кола олимпијског ватерполо турнира!

Након ремија Србије и Мађарске (од 6:10, до 13:13), у А групи је репрезентација Грчке на једвите јаде савладала Јапан, резултатом 8:7.

Грци су на полувремену водили 4:3, а на крају треће четвртине било је 4:7!? На помолу је било велико изненађење, али Афрудакис и другови су онда заиграли боље у одбрани, узвратили серијом од 4:0 и некако добили утакмицу.

На 7:7 изједначили су 1:20 минута пре краја, а победоносни погодак постигао је Милонакис 38 секунди пре краја.

У следећем колу састају се управо Србија и Грчка, у понедељак од 14 часова по централноевропском времену.

У оквиру групе Б, бранилац титуле Хрватска победила је САД 7:5, захваљујући чињеници да на прелазу треће у четврту четвртину није примила гол више од 11 минута.

Изабраници бившег српског селектора Дејана Удовичића водили су 4:3, међутим, Хрвати су преокренули на 7:4 и комотно привели утакмицу крају.

Италија, актуелни олимпијски вицешампион, била је у врло тешкој ситуацији против Шпаније. Четири минута пре краја губила је 6:8 и онда уз три постигнута и ниједан примљен погодак (одбрањен петерац при резултату 8:8) уписала прва два бода.