OI - vaterpolo turnir: "Tijesno" na početku!

Vredne pobede Hrvatske i Italije, a sledeći protivnik Srbije, Grčka, namučila se sa Japancima.

Ostali sportovi 07.08.2016 | 08:15
Mnogo uzbuđenja i preokreta u mečevima prvog kola olimpijskog vaterpolo turnira!

Nakon remija Srbije i Mađarske (od 6:10, do 13:13), u A grupi je reprezentacija Grčke na jedvite jade savladala Japan, rezultatom 8:7.

Grci su na poluvremenu vodili 4:3, a na kraju treće četvrtine bilo je 4:7!? Na pomolu je bilo veliko iznenađenje, ali Afrudakis i drugovi su onda zaigrali bolje u odbrani, uzvratili serijom od 4:0 i nekako dobili utakmicu.

Na 7:7 izjednačili su 1:20 minuta pre kraja, a pobedonosni pogodak postigao je Milonakis 38 sekundi pre kraja.

U sledećem kolu sastaju se upravo Srbija i Grčka, u ponedeljak od 14 časova po centralnoevropskom vremenu.

U okviru grupe B, branilac titule Hrvatska pobedila je SAD 7:5, zahvaljujući činjenici da na prelazu treće u četvrtu četvrtinu nije primila gol više od 11 minuta.

Izabranici bivšeg srpskog selektora Dejana Udovičića vodili su 4:3, međutim, Hrvati su preokrenuli na 7:4 i komotno priveli utakmicu kraju.

Italija, aktuelni olimpijski vicešampion, bila je u vrlo teškoj situaciji protiv Španije. Četiri minuta pre kraja gubila je 6:8 i onda uz tri postignuta i nijedan primljen pogodak (odbranjen peterac pri rezultatu 8:8) upisala prva dva boda.