ПЛ БиХ: Жељезничару дерби, Широки у проблемима!

Фудбалери Жељезничара савладали Широки Бријег у дербију трећег кола Премијер лиге БиХ.

Фудбал 07.08.2016 | 08:30
Жељезничар заслужено стигао до тријумфа 2:0 против Широког Бријега, иако су и гости имали неколико добрих прилика.

Меч на прилично испуњеној Грбавици одлучили су Иван Лендрић поготком у првом и Стево Николић голом у другом полувремену.

Бекрић је први запријетио, али је изблоклиран. Послије тога Лендрић је имао прилику главом али је лоше шутирао.

У 30. минуту Стевановић је послије корнера покушао главом али је шутирао директно у Солду који брани, а потом се Солдо још једном истакао.

Жељезничар је у  38. минуту стигао до вођства послије корнера и ситуације у којој није било баш јасно да ли је Лендрић био у офсајду. Бекрић је убацио, Стевановић је главом прослиједио до Лендрића који погађа, а судија Ваљић показао је на центар – 1:0.

У другом полувремену Црнов је прво запријетио шутом из даљине, али Фејзић брани.

Гости су најбољу прилику имали у 60. минуту када је Барабан био у контранападу, ослободио се чувара и шутирао са ивице шеснаестерца, али је Фејзић још једном одбранио.

Бегановић је у 68. минуту пас за Ивана Лендрића а он убацује за Николића који шаље лопту у мрежу за коначних 2:0.

Жељезничар се овом побједом изједначио са Слободом на врху табеле, док је Широки Бријег остао на скромна два освојена бода из три меча.

Извор: мондо.ба