PL BiH: Željezničaru derbi, Široki u problemima!

Fudbaleri Željezničara savladali Široki Brijeg u derbiju trećeg kola Premijer lige BiH.

Fudbal 07.08.2016 | 08:30
Željezničar zasluženo stigao do trijumfa 2:0 protiv Širokog Brijega, iako su i gosti imali nekoliko dobrih prilika.

Meč na prilično ispunjenoj Grbavici odlučili su Ivan Lendrić pogotkom u prvom i Stevo Nikolić golom u drugom poluvremenu.

Bekrić je prvi zaprijetio, ali je izblokliran. Poslije toga Lendrić je imao priliku glavom ali je loše šutirao.

U 30. minutu Stevanović je poslije kornera pokušao glavom ali je šutirao direktno u Soldu koji brani, a potom se Soldo još jednom istakao.

Željezničar je u  38. minutu stigao do vođstva poslije kornera i situacije u kojoj nije bilo baš jasno da li je Lendrić bio u ofsajdu. Bekrić je ubacio, Stevanović je glavom proslijedio do Lendrića koji pogađa, a sudija Valjić pokazao je na centar – 1:0.

U drugom poluvremenu Crnov je prvo zaprijetio šutom iz daljine, ali Fejzić brani.

Gosti su najbolju priliku imali u 60. minutu kada je Baraban bio u kontranapadu, oslobodio se čuvara i šutirao sa ivice šesnaesterca, ali je Fejzić još jednom odbranio.

Beganović je u 68. minutu pas za Ivana Lendrića a on ubacuje za Nikolića koji šalje loptu u mrežu za konačnih 2:0.

Željezničar se ovom pobjedom izjednačio sa Slobodom na vrhu tabele, dok je Široki Brijeg ostao na skromna dva osvojena boda iz tri meča.

Izvor: mondo.ba