Чемпионшип: Спектакл у Нотингему, Бартон ће бити озбиљна коска! Зенги боље са играчем мање!

Луда утакмица и победа Шумара (4:3), Ипсвич ефикасан, Вулверхемптон се извукао!

Фудбал 06.08.2016 | 19:00
Луд, луђи – Чемпионшип! Ово поређење често ћемо користити ове године, ако се има у виду шта смо све видели у првом колу другог по рангу такмичења у Енглеској. Брдо голови, преокрети, неизвесност, црвени картони... Све су то биле мирођије у гурманској чорби Чемпионшипа.

Највише узбуђења било је у Нотингему где је гостовао један од првих кандидата за испадање – Бартон. Бар према речима бројних стручњака. Међутим, гости су показали да ће бити озбиљан такмац. Врло озбиљан.

Нотингем је повео голом Асамболанге,  али је у року за десет минута Бартон окренуо. Међутим, то је био тек почетак резултатских вратоломија. До краја полувремена домаћин је успео да изједначи, а потом поновио преко Асамболанге и Бурке дошли до великих – 4:2. Нико није на испуњеном Сити Граунду веровао да ће Нотингем спашавати живу главу у финишу. Међутим, Нејлор је у 90.минуту вратио неизвесност чију кулминацију смо видели у заоставном времену. Шетала се лопта по петерцу Нотингема, али Бартон није имао среће.

Добар деби у званичним мечевима имао је некадашњи тренер Црвене звезде Валтер Зенга на клупи Вулверхемптона. Вулвси су на гостовању Ротераму клизали ка катастрофи. Домаћин је после 20 минута имао два гола предности.

Међутим, Вукови су почели да се усправљају. Прво су смањили резултат, а када су остали без искљученог Јорфа кренули су свим силама ка голу Ротерама. Такав резон им се исплатио у 65.минуту пошто су преко Боварсона стигли до изједначења.

Високе амбиције потврдио је Норич. Канаринцимав је гостовање Белкбурну представљало плитак поток. Питање победника решили су за 13 минута у првом полувремену када су постигли три гола. Све после тога је било ствар рутине...