Čempionšip: Spektakl u Notingemu, Barton će biti ozbiljna koska! Zengi bolje sa igračem manje!

Luda utakmica i pobeda Šumara (4:3), Ipsvič efikasan, Vulverhempton se izvukao!

Fudbal 06.08.2016 | 19:00
Lud, luđi – Čempionšip! Ovo poređenje često ćemo koristiti ove godine, ako se ima u vidu šta smo sve videli u prvom kolu drugog po rangu takmičenja u Engleskoj. Brdo golovi, preokreti, neizvesnost, crveni kartoni... Sve su to bile mirođije u gurmanskoj čorbi Čempionšipa.

Najviše uzbuđenja bilo je u Notingemu gde je gostovao jedan od prvih kandidata za ispadanje – Barton. Bar prema rečima brojnih stručnjaka. Međutim, gosti su pokazali da će biti ozbiljan takmac. Vrlo ozbiljan.

Notingem je poveo golom Asambolange,  ali je u roku za deset minuta Barton okrenuo. Međutim, to je bio tek početak rezultatskih vratolomija. Do kraja poluvremena domaćin je uspeo da izjednači, a potom ponovio preko Asambolange i Burke došli do velikih – 4:2. Niko nije na ispunjenom Siti Graundu verovao da će Notingem spašavati živu glavu u finišu. Međutim, Nejlor je u 90.minutu vratio neizvesnost čiju kulminaciju smo videli u zaostavnom vremenu. Šetala se lopta po petercu Notingema, ali Barton nije imao sreće.

Dobar debi u zvaničnim mečevima imao je nekadašnji trener Crvene zvezde Valter Zenga na klupi Vulverhemptona. Vulvsi su na gostovanju Roteramu klizali ka katastrofi. Domaćin je posle 20 minuta imao dva gola prednosti.

Međutim, Vukovi su počeli da se uspravljaju. Prvo su smanjili rezultat, a kada su ostali bez isključenog Jorfa krenuli su svim silama ka golu Roterama. Takav rezon im se isplatio u 65.minutu pošto su preko Bovarsona stigli do izjednačenja.

Visoke ambicije potvrdio je Norič. Kanarincimav je gostovanje Belkburnu predstavljalo plitak potok. Pitanje pobednika rešili su za 13 minuta u prvom poluvremenu kada su postigli tri gola. Sve posle toga je bilo stvar rutine...