ЛЕ: Тричковски и Кипрани за сензацију у Москви! Испаде Спартак!

Некадашњи фудбалер Црвене звезде у финишу меча донио побједу АЕК-у из Ларнаке против Спартака.

Фудбал 04.08.2016 | 21:00
Словану из Либереца, који је у сриједу елиминисао аустријску Адмиру (2:1, 2:0), придружило се још пет екипа након првих данашњих реванш мечева трећег кола квалификација за Лигу Европе.

Некадашњи фудбалер Црвене звезде Иван Тричковски голом у 89. минуту срушио је Спартак у Москви.

У првом мечу на Кипру није било побједника (1:1), а Македонац је у финишу реванш сусрета обезбиједио свом тиму велики тријумф.

Одлично је избјегао офсајд замку, искористио сјајно проигравање саиграча, а онда лопту послао испод голмана Артема Реброва.

Скандинасвки дерби припао је Швеђанима. Гетеборг је успио да надокнади минус из првог меча против Хелсинкија и побједом у Финској 2:0 обезбиједи пролаз даље.

Турски Османлиспорт и у другом мечу био је успјешнији од естонске екипе и укупним резултатом 3:0 (1:0, 2:0) изборио наредну рунду квалификација, посљедњу пред групну фазу.

Највећа борба виђена је у Данској. Митјиланд је из првог меча у Мађарској донио предност од једног гола, али је Видеотон и са играчем мање успио да дође до поготка и одведе сусрет у продужетке.

Ипак, Мађари нису имали снаге са десеторицом и у додатних 30 минута, Данци су стигли до изједначења и прошли даље.

Краснодар није имао проблема ни у другом мечу са Биркиркаром. Након првог дуела и 3:0 на Малти, Руси су повели идентичним резултатом и у реваншу. Предраг Јовић у редовима гостију затим је добио шансу на полувремену и одмах је искористио.

Фудбалер који је овог љета стигао из Инђије постигао је утјешни гол за Малтежане.