LE: Tričkovski i Kiprani za senzaciju u Moskvi! Ispade Spartak!

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde u finišu meča donio pobjedu AEK-u iz Larnake protiv Spartaka.

Fudbal 04.08.2016 | 21:00
Slovanu iz Libereca, koji je u srijedu eliminisao austrijsku Admiru (2:1, 2:0), pridružilo se još pet ekipa nakon prvih današnjih revanš mečeva trećeg kola kvalifikacija za Ligu Evrope.

Nekadašnji fudbaler Crvene zvezde Ivan Tričkovski golom u 89. minutu srušio je Spartak u Moskvi.

U prvom meču na Kipru nije bilo pobjednika (1:1), a Makedonac je u finišu revanš susreta obezbijedio svom timu veliki trijumf.

Odlično je izbjegao ofsajd zamku, iskoristio sjajno proigravanje saigrača, a onda loptu poslao ispod golmana Artema Rebrova.

Skandinasvki derbi pripao je Šveđanima. Geteborg je uspio da nadoknadi minus iz prvog meča protiv Helsinkija i pobjedom u Finskoj 2:0 obezbijedi prolaz dalje.

Turski Osmanlisport i u drugom meču bio je uspješniji od estonske ekipe i ukupnim rezultatom 3:0 (1:0, 2:0) izborio narednu rundu kvalifikacija, posljednju pred grupnu fazu.

Najveća borba viđena je u Danskoj. Mitjiland je iz prvog meča u Mađarskoj donio prednost od jednog gola, ali je Videoton i sa igračem manje uspio da dođe do pogotka i odvede susret u produžetke.

Ipak, Mađari nisu imali snage sa desetoricom i u dodatnih 30 minuta, Danci su stigli do izjednačenja i prošli dalje.

Krasnodar nije imao problema ni u drugom meču sa Birkirkarom. Nakon prvog duela i 3:0 na Malti, Rusi su poveli identičnim rezultatom i u revanšu. Predrag Jović u redovima gostiju zatim je dobio šansu na poluvremenu i odmah je iskoristio.

Fudbaler koji je ovog ljeta stigao iz Inđije postigao je utješni gol za Maltežane.