Бивши фудбалер Челсија Френк Лампард постигао је хет трик у дресу Њујорк Ситија и први у историји клуба у победи над Колорадом од 5:1.

Фудбал 01.08.2016 | 13:00
Искусни 38-годишњак је доказао да је у доброј форми и да и даље представља опасност када се нађе пред противничким голом, а сада је три пута савладао Тима Хауарда.

Некадашњи играч Премијер лиге је у 28 минуту меча, после центрашута главом Томаса Мекнамара, убацио лопту у мрежу бившег голмана Евертона.

Давид Виља није био у тиму Њујорка, али је Лампард за три минута успео да постигне још два гола, други у 81. минуту меча, док је за хет трик погодио из пенала, шест минута пре краја.

Бивши енглески репрезентативац је у МЛС лиги од прошле године и недавно је проглашен за најгоре појачање у историји МЛС лиге, али је головима одоворио критичарима.

“Ово је велика ствар за мене, заиста сам срећан, играм добро и осећам се добро и очигедно могу да постижем голове”,изјавио је Лампард.