Како се Лорис повредио минут пре Едерове пресуде?! Да ли је одлука пала минут пре гола?!

Фудбал 03.08.2016 | 18:30
Едер је погодио у 109. минуту. То сви знају. Но, има индиција да је одлука о победнику Европског првенства „пала“ минут раније.

Тако показује данас објављени снимак који се брзопотезно раширио друштвеним мрежама, на коме се види како је голман Француске Иго Лорис, заправо, био повређен, у тренутку кад му је нападач Португалије упутио, испоставиће се, пројектил вредан победе на Сен Денију - 1:0.

У 108. минуту финала Рафаел Гереиро је сјајно извео слободан ударац, а Лорис парадом једва укротио његов ударац. Том приликом се и угрувао, што се најбоље може видети на основу снимка камере из ваздуха, која је пратила покрете чувара мреже Тотенхема у завршници сусрета.

Лорис се одмах ухватио за десно колено, шапао наредни минут, додуше стигао да заузме добру позицију пре Едеровог шута, али сад има и оних који сматрају да га је управо малопређашња интервенција коштала боље интервенције у том, испоставило се, одлучујућем тренутку финала.