Торонто: Ноле диже форму, Вавринка рутински, Димитров одличан!

Новак Ђоковић наставио је да подиже форму после дуге паузе и пласирао се у четвртфинале Мастерса у Торонту.

Тенис 29.07.2016 | 10:45
Први играч света победио је Радека Штепанека у другом мечу од Вимблдона са 6:2, 6:4.

Од старта је заиграо веома добро, у појединим тренуцима био је и бриљантан, па Штепанек није имао шта да тражи, иако игра одлично у последње време што је потврдио и на овом мечу.

Имао је и одређене падове у игри Ђоковић, у првом сету је спасавао брејк шансе, у другом је испустио сервис, али победа ипак ниједног тренутка није долазила у питање, а српски тенисер одиграо је и неколико поена за тв шпице.

Наредни противник је још један Чех, који има још већи комплекс од Новака. Томаш Бердих је добио Рајана Харисона у три сета и покушаће да победи Новака тек трећи пут у 27. покушају.

Григор Димитров остварио је најбољи резултат у 2016. пласманом у четвртфинале Мастерса у Торонту.

Бугарски тенисер, који је у очајној форми, одиграо је одлично и савладао је Иву Карловића са 6:3, 7:5.

Димитров је у оба сета правио брејк и тако дошао до победе после два везана пораза. Његов ривал у борби за полуфинале биће Кеи Нишикори који према очекивању није имао проблема против Раџива Рама – 6:3, 6:4.

Прилично рутински славио је и Стан Вавринка, добио је Џека Сока са 7:6, 6:2 и сада га чека Кевин Андерсон који је после преокрета савладао Бернарда Томића.