Toronto: Nole diže formu, Vavrinka rutinski, Dimitrov odličan!

Novak Đoković nastavio je da podiže formu posle duge pauze i plasirao se u četvrtfinale Mastersa u Torontu.

Tenis 29.07.2016 | 10:45
Prvi igrač sveta pobedio je Radeka Štepaneka u drugom meču od Vimbldona sa 6:2, 6:4.

Od starta je zaigrao veoma dobro, u pojedinim trenucima bio je i briljantan, pa Štepanek nije imao šta da traži, iako igra odlično u poslednje vreme što je potvrdio i na ovom meču.

Imao je i određene padove u igri Đoković, u prvom setu je spasavao brejk šanse, u drugom je ispustio servis, ali pobeda ipak nijednog trenutka nije dolazila u pitanje, a srpski teniser odigrao je i nekoliko poena za tv špice.

Naredni protivnik je još jedan Čeh, koji ima još veći kompleks od Novaka. Tomaš Berdih je dobio Rajana Harisona u tri seta i pokušaće da pobedi Novaka tek treći put u 27. pokušaju.

Grigor Dimitrov ostvario je najbolji rezultat u 2016. plasmanom u četvrtfinale Mastersa u Torontu.

Bugarski teniser, koji je u očajnoj formi, odigrao je odlično i savladao je Ivu Karlovića sa 6:3, 7:5.

Dimitrov je u oba seta pravio brejk i tako došao do pobede posle dva vezana poraza. Njegov rival u borbi za polufinale biće Kei Nišikori koji prema očekivanju nije imao problema protiv Radživa Rama – 6:3, 6:4.

Prilično rutinski slavio je i Stan Vavrinka, dobio je Džeka Soka sa 7:6, 6:2 i sada ga čeka Kevin Anderson koji je posle preokreta savladao Bernarda Tomića.