ЛШ: Селтику је реми "пуна капа" у Астани!

Првак Шкотске у доброј позицији пред реванш меч трећег кола квалификација за Лигу шампиона.

Фудбал 27.07.2016 | 20:00
Астана је на свом стадиону водила, доминирала, стварала шансе, али на крају није успела да победи Селтик.

Прваци Казахстана и Шкотске су у првом мечу трећег преткола Лиге шампиона одиграли нерешено - 1:1 (1:0).

Домаћин је повео у 19. минуту, када је Јуриј Логвињенко искористио грешку голмана Крејга Гордона и главом спровео у мрежу центаршут из корнера.

Гордон се у наставку утакмице искупио серијом добрих интервенција, чиме је омогућио саиграчима да у 78. минуту изједначе резултат и доведу зелено-беле у повољну позицију пред реванш на Селтик парку 3. августа.

Више од пола посла обавио је млади крилни играч Патрик Робертс (позајмљен од Манчестер ситија), који је одузео лопту на корнер линији, а затим упослио Лија Грифитса, који је на 15 метара од гола имао времена да се намести и потом матира Ненада Ерића ударцем у леви угао.

Поред Ерића, свих 90 минута за прошлосезонског учесника групне фазе Лиге шампиона одиграо је и "златни орлић" Немања Максимовић, док је Ђорђе Деспотовић ушао са клупе у финишу.

Астана је у претходној рунди елиминисала литвански Жалгирис (0:0, 2:1). Селтик је истовремено спречио сензацију у сусретима са Линколн Ред Импс (0:1, 3:0), најбољим тимом Гибралтара.