LŠ: Seltiku je remi "puna kapa" u Astani!

Prvak Škotske u dobroj poziciji pred revanš meč trećeg kola kvalifikacija za Ligu šampiona.

Fudbal 27.07.2016 | 20:00
Astana je na svom stadionu vodila, dominirala, stvarala šanse, ali na kraju nije uspela da pobedi Seltik.

Prvaci Kazahstana i Škotske su u prvom meču trećeg pretkola Lige šampiona odigrali nerešeno - 1:1 (1:0).

Domaćin je poveo u 19. minutu, kada je Jurij Logvinjenko iskoristio grešku golmana Krejga Gordona i glavom sproveo u mrežu centaršut iz kornera.

Gordon se u nastavku utakmice iskupio serijom dobrih intervencija, čime je omogućio saigračima da u 78. minutu izjednače rezultat i dovedu zeleno-bele u povoljnu poziciju pred revanš na Seltik parku 3. avgusta.

Više od pola posla obavio je mladi krilni igrač Patrik Roberts (pozajmljen od Mančester sitija), koji je oduzeo loptu na korner liniji, a zatim uposlio Lija Grifitsa, koji je na 15 metara od gola imao vremena da se namesti i potom matira Nenada Erića udarcem u levi ugao.

Pored Erića, svih 90 minuta za prošlosezonskog učesnika grupne faze Lige šampiona odigrao je i "zlatni orlić" Nemanja Maksimović, dok je Đorđe Despotović ušao sa klupe u finišu.

Astana je u prethodnoj rundi eliminisala litvanski Žalgiris (0:0, 2:1). Seltik je istovremeno sprečio senzaciju u susretima sa Linkoln Red Imps (0:1, 3:0), najboljim timom Gibraltara.