СЛС: Младост и Металац први дошли до побједа у новој сезони!

Екипе лучанске Младости и Металца из Горњег Милановца отвориле су нову сезону Суперлиге Србије победама.

Фудбал 24.07.2016 | 08:30
Лучанци су пред својим навијачима поразили Рад 2:1 (1:0), Милосављевић и Зврко су погађали за домаће у 10, односно 62. минуту, док је стрелац јединог гола за госте са Бањице био Младеновић у 58. минуту сусрета.

С друге стране, Металац је такође код куће био бољи од чачанског Борца, а стрелац поготка вредног три бода био је Оташевић у 19. минуту.

Преостала два окршаја завршена су поделом бодова, Вождовац и суботички Спартак одиграли су без голова на 'крову', док су у Сурдулици домаћи Радник и Јавор игралу 2:2.

Радник је имао два гола предности, после погодака Томановића, који је у 12. минуту погодио своју мрежу, и Радовића у 17, али су Ивањичани преко Бједова у 26. и 60. минуту ипак стигли до бода.

У првом мечу нове сезоне, актуелни шампион Црвена звезда и Напредак из Крушевца такође су одиграли 2:2, а коло се завршава у недељу када су на програму последња два дуела.

Најпре ће од 19 часова вицешампион државе Партизан гостовати новом прволигашу Бачкој, на стадиону Војводине у Новом Саду, док се сат времена касније састају Раднички и Чукарички у Нишу.

Утакмица измедју Новог Пазара и Војводине одложена је због обавеза новосадског клуба у квалификацијама за Лигу Европе.