SLS: Mladost i Metalac prvi došli do pobjeda u novoj sezoni!

Ekipe lučanske Mladosti i Metalca iz Gornjeg Milanovca otvorile su novu sezonu Superlige Srbije pobedama.

Fudbal 24.07.2016 | 08:30
Lučanci su pred svojim navijačima porazili Rad 2:1 (1:0), Milosavljević i Zvrko su pogađali za domaće u 10, odnosno 62. minutu, dok je strelac jedinog gola za goste sa Banjice bio Mladenović u 58. minutu susreta.

S druge strane, Metalac je takođe kod kuće bio bolji od čačanskog Borca, a strelac pogotka vrednog tri boda bio je Otašević u 19. minutu.

Preostala dva okršaja završena su podelom bodova, Voždovac i subotički Spartak odigrali su bez golova na 'krovu', dok su u Surdulici domaći Radnik i Javor igralu 2:2.

Radnik je imao dva gola prednosti, posle pogodaka Tomanovića, koji je u 12. minutu pogodio svoju mrežu, i Radovića u 17, ali su Ivanjičani preko Bjedova u 26. i 60. minutu ipak stigli do boda.

U prvom meču nove sezone, aktuelni šampion Crvena zvezda i Napredak iz Kruševca takođe su odigrali 2:2, a kolo se završava u nedelju kada su na programu poslednja dva duela.

Najpre će od 19 časova vicešampion države Partizan gostovati novom prvoligašu Bačkoj, na stadionu Vojvodine u Novom Sadu, dok se sat vremena kasnije sastaju Radnički i Čukarički u Nišu.

Utakmica izmedju Novog Pazara i Vojvodine odložena je zbog obaveza novosadskog kluba u kvalifikacijama za Ligu Evrope.