ЛЕ: "Динамова филијала" силна, дебакл Слована, Тавареш спасао Марибор!

Ево првих резултата са свих крајева Европе.

Фудбал 21.07.2016 | 21:30
Почео је расплет!

Вицешампион Словачке, Слован из Братислава, доживео је праву бламажу у другом колу квалификација за Лигу Европе. У првом мечу у Братислави, Слован је одиграо "само" 0:0 са Јелгавом, четвртопласираном екипом летонског првенства, а седам дана касније испоставило се да то није био само лош дан словачког тима.

Напротив.

У реваншу - 3:0!

Екипа из истоименог градића са нешто више од 60.000 становника. која своје мечеве игра на стадиону капацитета 1.560 место, а која је Европу трећу годину заредом изборила освајањем националног Купа, дефинитивно учи како се игра на међународној сцени.

Пре двије године елиминисани су у првом, прошле године у другом, а сада су се домогли трећег кола захваљујући правој голеади пред својим малобројним навијачима.

Клускинс је постигао погодак из једанаестерца у 27. минуту, а головима Богдаскинса почетком и Малашенокса крајем другог полувремена Летонци су изборили пласман у наредни круг, где ће руку на срце бити веома пожељан ривал на жребу.

Други летонски представник није прошао даље.

Вентспилс, који је пре пет година Црвена звезда избацила победом од 7:0 у реваншу у Београду, елиминисан је од шкотског Абердина, који је после убедљивих 3:0 у првом мечу, у реваншу рутински завршио посао минималном победом.

Загребачка Локомотива, филијала Динама, убедљиво је, резултатом 3:0, савладала фински Рованиеми.

Стрелци су били Фиолић једном и Марић два пута за крај надања Финаца да је 1:1 из првог меча активан резултат.

Словеначки Марибор "опасно је живио" 68 минута меча против Левског у Софији, а онда је Маркос Тавареш прешао пут од трагичара до јунака.

Бразилац који је 2008. године стигао у Марибор и у међувремену постао легенда клуба, али и словеначког фудбала, постигао је изједначујући гол за 1:1 и пласман у треће коло квалификација за Лигу Европе, пошто је први меч завршен 0:0.

Могао је Тавареш и да буде трагичар овог меча пошто је у 30. минуту промашио једанаестерац, међутим Фортуна је вечерас ипак била на његовој страни.

Голови у гостима одлучили су и дуел кипарске Омоније и Беитара из Јерусалима, а на крају су се радовали Израелци.

Екипа која је у првом колу избацила тузланску Слободу у другом колу је на свом терену славила резултатом 1:0, а у реваншу на Кипру довољна су им била два гола у поразу 3:2 за пласман у наредно коло.

Славија је у Прагу савладала Левадију са 2:0 и искупила се својим навијачима за пораз 1:3 у првом мечу.