LE: "Dinamova filijala" silna, debakl Slovana, Tavareš spasao Maribor!

Evo prvih rezultata sa svih krajeva Evrope.

Fudbal 21.07.2016 | 21:30
Počeo je rasplet!

Vicešampion Slovačke, Slovan iz Bratislava, doživeo je pravu blamažu u drugom kolu kvalifikacija za Ligu Evrope. U prvom meču u Bratislavi, Slovan je odigrao "samo" 0:0 sa Jelgavom, četvrtoplasiranom ekipom letonskog prvenstva, a sedam dana kasnije ispostavilo se da to nije bio samo loš dan slovačkog tima.

Naprotiv.

U revanšu - 3:0!

Ekipa iz istoimenog gradića sa nešto više od 60.000 stanovnika. koja svoje mečeve igra na stadionu kapaciteta 1.560 mesto, a koja je Evropu treću godinu zaredom izborila osvajanjem nacionalnog Kupa, definitivno uči kako se igra na međunarodnoj sceni.

Pre dvije godine eliminisani su u prvom, prošle godine u drugom, a sada su se domogli trećeg kola zahvaljujući pravoj goleadi pred svojim malobrojnim navijačima.

Kluskins je postigao pogodak iz jedanaesterca u 27. minutu, a golovima Bogdaskinsa početkom i Malašenoksa krajem drugog poluvremena Letonci su izborili plasman u naredni krug, gde će ruku na srce biti veoma poželjan rival na žrebu.

Drugi letonski predstavnik nije prošao dalje.

Ventspils, koji je pre pet godina Crvena zvezda izbacila pobedom od 7:0 u revanšu u Beogradu, eliminisan je od škotskog Aberdina, koji je posle ubedljivih 3:0 u prvom meču, u revanšu rutinski završio posao minimalnom pobedom.

Zagrebačka Lokomotiva, filijala Dinama, ubedljivo je, rezultatom 3:0, savladala finski Rovaniemi.

Strelci su bili Fiolić jednom i Marić dva puta za kraj nadanja Finaca da je 1:1 iz prvog meča aktivan rezultat.

Slovenački Maribor "opasno je živio" 68 minuta meča protiv Levskog u Sofiji, a onda je Markos Tavareš prešao put od tragičara do junaka.

Brazilac koji je 2008. godine stigao u Maribor i u međuvremenu postao legenda kluba, ali i slovenačkog fudbala, postigao je izjednačujući gol za 1:1 i plasman u treće kolo kvalifikacija za Ligu Evrope, pošto je prvi meč završen 0:0.

Mogao je Tavareš i da bude tragičar ovog meča pošto je u 30. minutu promašio jedanaesterac, međutim Fortuna je večeras ipak bila na njegovoj strani.

Golovi u gostima odlučili su i duel kiparske Omonije i Beitara iz Jerusalima, a na kraju su se radovali Izraelci.

Ekipa koja je u prvom kolu izbacila tuzlansku Slobodu u drugom kolu je na svom terenu slavila rezultatom 1:0, a u revanšu na Kipru dovoljna su im bila dva gola u porazu 3:2 za plasman u naredno kolo.

Slavija je u Pragu savladala Levadiju sa 2:0 i iskupila se svojim navijačima za poraz 1:3 u prvom meču.