(Крај) ПФЦ Берое-ФК Радник 0:0

На Градском стадиону у Старој Загори завршена је утакмица преткола квалификација за Лигу Европе између Берое и Радника.

Фудбал 30.06.2016 | 21:05
Радник је успио да остане непоражен против фаворизоване Берое и стекне велику шансу да за седам дана у Бањалуци тражи пролаз даље у УЕФА ЛИги Европе.

94' Конер за Радник, али лопта пролази преко шеснаестерца.

90' Играће се још четири минута.

90' Јово Којић добија жути картон због прекршаја на средини терена.

83' Ваилев је изашао из игре, ушао Маркеш.

82' Поново Обрадовић у стопостотној шанси и његов ударац главом брани домаћи голман.

80' Посљедња измјена у екипи Радника. Јоцо Стокић иде на одмор. У игри је Демир Пецо.

77' Други жути картон за домаће. Опомнут је Дрианов због прекршаја.

72' Јанковић поново има шансу да доведе Радник у вођство, али је његов шут са 20-так метара одбранио Макенџијев.

71' У екипи Берое из игре је изашао Милисављевић, а на терену је Дрианов.

69' Одличну полуконтру извукао је капитен Мемишевић, на ивици шеснаестерца упослио Јанковића, али је овај лоше шутирао.

68' Прва прилика за Радник у другом полувремену. Јоцо Стокић након дуплог паса са Обрадовићем шутира са неких 23-24 метра, али домаћи голман брани.

65' Поново мијења Славко Петровић. Игру напушта Ђурић, а у игри је Дејан Јанковић.

58' Измјена у екипи Радника. Из игре излази Челебић, а мијења га Остојић. Судећи према болног гримаси Челебића, ради се о повреди.

55' Прва измјена на утакмици. У екипи Берое изашао је Панајотов, а на терену је једна од звијезда домаћег тима Португалац Том.

52' Први жути картон за домаће, кажњен је Божилов.

51' Игра се између два шеснаестерца, без изгледних прилика. Почетком другог полувремена опрезе су и једна и друга екипа.

46' Почело је друго полувријеме. Са центра крећу домаћи фудбалери.

Крај првог полувремена. Најбољу прилику за бијељински тим имао је Марко Обрадовић, који данас слави 25. рођендан, у 5' утакмице, док су домаћи могли до гола у 15' преко Колева

45' Играће се још двије минуте у првом полувремену.

40' Добра прилика за Ђурића који је након аута шутирао са 25 метара, по средини гола, али превисоко.

36' Пробао је Обрадовић шутем искоса са лијеве стране, али је Макенџејев без проблема одбранио.

31' Жути картон за Васића због прекршаја на 30-так метар од гола Радника. Лучић брани.

22' Солидна шанса за Радник. Зељковић је центрирао са десне стране, али је Ђурић био за корак кратак.

15' Двије шансе за Бероу. Најприје је главом шутирао Колев, али је Лучић лопту избио у корнер. Након тога шут Панајотова.

14' Жути картон за Ђурића који је на средини терена прекршајем спријечио контру домаћих.

13' Пролика за Берое. Шутирао је Колев искоса са лијеве стране, али је лопта отишла поред гола.

9' Домаћа екипа "Берое" покушава да на самом старту искористи предност домаћег терена, али за сада без изгледних шанси.

5' Стопостотна шанса за Обрадовића, који на одличан центаршут Зељковића пребацује гол са два метра.

3' Радник изводи први корнер, али Челебић то лоше чини и лопта је за домаће.

Утакмица је почела. Са центра крећу фудбалери Радника.

Славко Петровић одлучио се на сљедећу једанаесторицу:

1. Младен Лучић, 3. Никола Челебић, 12. Младен Зељиковић, 13. Јово Којић, 5. Самир Мемишевић (к), 8. Дино Бешировић, 6. Душан Мартиновић, 22. Велибор Ђурић, 10. Јоцо Стокић, 9. Александар Васић, 16. Марко Обрадовић.

Тренер “Берое” Ивајло Јорданов на терен изводи стартну једанаесторицу:

22. Благој Макинџиев, 21. Венцислав Василев, 71. Илир Миланов, 24. Христофор Хубчев, 28. Веселин Пенев (к), 8. Васил Панајотов, 11. Немања Милисављевић, 19. Александар Василев, 91. Ерик Почански, 14. Георги Божилов, 7. Александар Колев.

Утакмици присуствује и амбасадор БиХ у Бугарској Радомир Богдановић, као и делегација града Бијељине.

На градски стадион у Старој Загори још увијек пристижу навијачи домаће екипе, а на западној трибини налази се једна мања група навијача Радника која је током дана пристигла у Стару Загору.

У Старој Загори тренутно 29 степени Целзијусових, што услове за игру чини нешто тежим, али се током утакмице прогнозира постепен пад температуре.