(Kraj) PFC Beroe-FK Radnik 0:0

Na Gradskom stadionu u Staroj Zagori završena je utakmica pretkola kvalifikacija za Ligu Evrope između Beroe i Radnika.

Fudbal 30.06.2016 | 21:05
Radnik je uspio da ostane neporažen protiv favorizovane Beroe i stekne veliku šansu da za sedam dana u Banjaluci traži prolaz dalje u UEFA LIgi Evrope.

94' Koner za Radnik, ali lopta prolazi preko šesnaesterca.

90' Igraće se još četiri minuta.

90' Jovo Kojić dobija žuti karton zbog prekršaja na sredini terena.

83' Vailev je izašao iz igre, ušao Markeš.

82' Ponovo Obradović u stopostotnoj šansi i njegov udarac glavom brani domaći golman.

80' Posljednja izmjena u ekipi Radnika. Joco Stokić ide na odmor. U igri je Demir Peco.

77' Drugi žuti karton za domaće. Opomnut je Drianov zbog prekršaja.

72' Janković ponovo ima šansu da dovede Radnik u vođstvo, ali je njegov šut sa 20-tak metara odbranio Makendžijev.

71' U ekipi Beroe iz igre je izašao Milisavljević, a na terenu je Drianov.

69' Odličnu polukontru izvukao je kapiten Memišević, na ivici šesnaesterca uposlio Jankovića, ali je ovaj loše šutirao.

68' Prva prilika za Radnik u drugom poluvremenu. Joco Stokić nakon duplog pasa sa Obradovićem šutira sa nekih 23-24 metra, ali domaći golman brani.

65' Ponovo mijenja Slavko Petrović. Igru napušta Đurić, a u igri je Dejan Janković.

58' Izmjena u ekipi Radnika. Iz igre izlazi Čelebić, a mijenja ga Ostojić. Sudeći prema bolnog grimasi Čelebića, radi se o povredi.

55' Prva izmjena na utakmici. U ekipi Beroe izašao je Panajotov, a na terenu je jedna od zvijezda domaćeg tima Portugalac Tom.

52' Prvi žuti karton za domaće, kažnjen je Božilov.

51' Igra se između dva šesnaesterca, bez izglednih prilika. Početkom drugog poluvremena opreze su i jedna i druga ekipa.

46' Počelo je drugo poluvrijeme. Sa centra kreću domaći fudbaleri.

Kraj prvog poluvremena. Najbolju priliku za bijeljinski tim imao je Marko Obradović, koji danas slavi 25. rođendan, u 5' utakmice, dok su domaći mogli do gola u 15' preko Koleva

45' Igraće se još dvije minute u prvom poluvremenu.

40' Dobra prilika za Đurića koji je nakon auta šutirao sa 25 metara, po sredini gola, ali previsoko.

36' Probao je Obradović šutem iskosa sa lijeve strane, ali je Makendžejev bez problema odbranio.

31' Žuti karton za Vasića zbog prekršaja na 30-tak metar od gola Radnika. Lučić brani.

22' Solidna šansa za Radnik. Zeljković je centrirao sa desne strane, ali je Đurić bio za korak kratak.

15' Dvije šanse za Berou. Najprije je glavom šutirao Kolev, ali je Lučić loptu izbio u korner. Nakon toga šut Panajotova.

14' Žuti karton za Đurića koji je na sredini terena prekršajem spriječio kontru domaćih.

13' Prolika za Beroe. Šutirao je Kolev iskosa sa lijeve strane, ali je lopta otišla pored gola.

9' Domaća ekipa "Beroe" pokušava da na samom startu iskoristi prednost domaćeg terena, ali za sada bez izglednih šansi.

5' Stopostotna šansa za Obradovića, koji na odličan centaršut Zeljkovića prebacuje gol sa dva metra.

3' Radnik izvodi prvi korner, ali Čelebić to loše čini i lopta je za domaće.

Utakmica je počela. Sa centra kreću fudbaleri Radnika.

Slavko Petrović odlučio se na sljedeću jedanaestoricu:

1. Mladen Lučić, 3. Nikola Čelebić, 12. Mladen Zeljiković, 13. Jovo Kojić, 5. Samir Memišević (k), 8. Dino Beširović, 6. Dušan Martinović, 22. Velibor Đurić, 10. Joco Stokić, 9. Aleksandar Vasić, 16. Marko Obradović.

Trener “Beroe” Ivajlo Jordanov na teren izvodi startnu jedanaestoricu:

22. Blagoj Makindžiev, 21. Vencislav Vasilev, 71. Ilir Milanov, 24. Hristofor Hubčev, 28. Veselin Penev (k), 8. Vasil Panajotov, 11. Nemanja Milisavljević, 19. Aleksandar Vasilev, 91. Erik Počanski, 14. Georgi Božilov, 7. Aleksandar Kolev.

Utakmici prisustvuje i ambasador BiH u Bugarskoj Radomir Bogdanović, kao i delegacija grada Bijeljine.

Na gradski stadion u Staroj Zagori još uvijek pristižu navijači domaće ekipe, a na zapadnoj tribini nalazi se jedna manja grupa navijača Radnika koja je tokom dana pristigla u Staru Zagoru.

U Staroj Zagori trenutno 29 stepeni Celzijusovih, što uslove za igru čini nešto težim, ali se tokom utakmice prognozira postepen pad temperature.