ЕУРО - Као два меча: Борбен реми Ирске и Шведске!

Репрезентације Републике Ирске и Шведске одиграле су нерешено 1:1 (0:0) у мечу првог кола Е групе Европског првенства.

Фудбал 13.06.2016 | 21:00
Као да смо гледали две потпуно различите утакмице до водећег гола Ирске и после њега – Острвљани су били доминантни све до водећег поготка Хулахана у 47. минуту, који је ухватио диван дроп-кик после дриблинга и убацивања Колмана.

Претходно је у целом првом полувремену Ирска нападала и опасно претила, чак погодила и пречку после покушаја Хендрика.

Примљени гол пробудио је Швеђане, који су до краја меча били бољи, створили су неколико прилика и изједначили су у 71. минуту – Ибрахимовић је покушао да пронађе Гуидетија убацивањем са леве стране, а Кјеран Кларк главом је спровео лопту у свој гол.

До краја меча није било великих шанси, али се играло жустро и пожртвовано, као и током целог меча у којем је српски судија Милорад Мажић поделио три жута картона.

Ирска није победила у завршници европског првенства још од дебија 1988. године, од тада су уписали два ремија и четири пораза. Неће бити задовољни бодом, баш као ни Швеђани, па им остаје да пролаз у други круг траже против фаворизованих Белгије и Италије.

У дербију групе од 21 час састају се Италија и Белгија, а у другој рунди играју Италија – Шведска и Белгија – Ирска.