EURO - Kao dva meča: Borben remi Irske i Švedske!

Reprezentacije Republike Irske i Švedske odigrale su nerešeno 1:1 (0:0) u meču prvog kola E grupe Evropskog prvenstva.

Fudbal 13.06.2016 | 21:00
Kao da smo gledali dve potpuno različite utakmice do vodećeg gola Irske i posle njega – Ostrvljani su bili dominantni sve do vodećeg pogotka Hulahana u 47. minutu, koji je uhvatio divan drop-kik posle driblinga i ubacivanja Kolmana.

Prethodno je u celom prvom poluvremenu Irska napadala i opasno pretila, čak pogodila i prečku posle pokušaja Hendrika.

Primljeni gol probudio je Šveđane, koji su do kraja meča bili bolji, stvorili su nekoliko prilika i izjednačili su u 71. minutu – Ibrahimović je pokušao da pronađe Guidetija ubacivanjem sa leve strane, a Kjeran Klark glavom je sproveo loptu u svoj gol.

Do kraja meča nije bilo velikih šansi, ali se igralo žustro i požrtvovano, kao i tokom celog meča u kojem je srpski sudija Milorad Mažić podelio tri žuta kartona.

Irska nije pobedila u završnici evropskog prvenstva još od debija 1988. godine, od tada su upisali dva remija i četiri poraza. Neće biti zadovoljni bodom, baš kao ni Šveđani, pa im ostaje da prolaz u drugi krug traže protiv favorizovanih Belgije i Italije.

U derbiju grupe od 21 čas sastaju se Italija i Belgija, a u drugoj rundi igraju Italija – Švedska i Belgija – Irska.