Кошаркаши Анадолу Ефеса савладали су Фенербахче са 80:72 и смањили су на 3-2 у победама у финалној серији плеј-офа првенства Турске.

Кошарка 11.06.2016 | 21:45

Чинило се да ће тим Жељка Обрадовића већ сада осигурати титулу, прву четвртину гости су добили са 20:6, али се тада Ефес тргао и на полувремену је преполовио тај заостатак.

До краја трећег периода домаћи су стигли заостатак, а на крају је и избегнута неизвесна завршница, пошто је Шарић дао тројку за +8 на два минута до краја.

Ефес је предводио Томас Ертел са 24 поена, 5 скокова и 6 асистенција, Џејсон Гренџер имао је 17 поена, 5 скокова и 6 асистенција, док је Шарић додао 11 поена.

Код Фенера је најбољи био Луиђи Датоме са 19 поена, Јан Весели додао је 12 поена и 15 скокова, а ’двоцифрен’ је био Никола Калинић са 11 поена (4-4 за два). Богдан Богдановић убацио је 6 поена, уз шут из игре 2-8.

Шести меч, у којем је Фенербахче домаћин, игра се у понедељак.