Košarkaši Anadolu Efesa savladali su Fenerbahče sa 80:72 i smanjili su na 3-2 u pobedama u finalnoj seriji plej-ofa prvenstva Turske.

Košarka 11.06.2016 | 21:45

Činilo se da će tim Željka Obradovića već sada osigurati titulu, prvu četvrtinu gosti su dobili sa 20:6, ali se tada Efes trgao i na poluvremenu je prepolovio taj zaostatak.

Do kraja trećeg perioda domaći su stigli zaostatak, a na kraju je i izbegnuta neizvesna završnica, pošto je Šarić dao trojku za +8 na dva minuta do kraja.

Efes je predvodio Tomas Ertel sa 24 poena, 5 skokova i 6 asistencija, Džejson Grendžer imao je 17 poena, 5 skokova i 6 asistencija, dok je Šarić dodao 11 poena.

Kod Fenera je najbolji bio Luiđi Datome sa 19 poena, Jan Veseli dodao je 12 poena i 15 skokova, a ’dvocifren’ je bio Nikola Kalinić sa 11 poena (4-4 za dva). Bogdan Bogdanović ubacio je 6 poena, uz šut iz igre 2-8.

Šesti meč, u kojem je Fenerbahče domaćin, igra se u ponedeljak.