СП - бараж: Рукометаши Србије са голом минуса на реванш у Веспрем!

Рукометна репрезентација Србије изгубила је у Краљеву од Мадјарске 26:25, у првој утакмици баража за Светско првенство.

Остали спортови 10.06.2016 | 20:45

Пораз!

Мађари имају гол предности 26:25 (13:8) и на добром су путу да преко Србије стигну до Светског првенства у Француској.

Многи ће рећи да не ваља, а ми ћемо се сложити. Али, када се погледа цео ток утакмице и моменат када је Србија у другом полувремену била на "минус осам" (9:17), резултат је сјајан и оставља нас у трци за шампионат планете. Какав такав. Да се "орлови" нису пробудили у другој трећини меча вероватно би већ сада били отписани.

И овако ће бити паклено тешко 15, јуна у Мађарској (Веспрем), али нада и даље постоји.

Серијом 8:0 "орлови" су успели да преокрену и да од 12:19 дођу до 20:19. Било је то уједно и једино вођство за наш тим пред полупразним трибинама дворане у Краљеву.

Најбољи актер меча и убедљиво у нашем тиму био је Петар Ненадић. Феноменални леви бек и организатор игре постигао је 11 голова, али нажалост није искористио седмерац и прилику да Србију доведе у ново вођство неколико минута пре краја, у ситуацији када смо имали играча више.

Код Мађара је осам голова дао Тамаш Иванчик, а по четири Ласло Нађ и Мате Лекаи.

Светско првенство ће се одржати од 11. до 29. јануара следеће године у Француској.

Извор: мондо.рс